روش های جلو گیری از انقراض حیوانات

جلوگیری از انقراض

در این مقاله از شرکت مهندسین مشاوره زیست پایش اصفهان می خواهیم مطلبی راجع به روش های جلوگیری از انقراض حیوانات به شما عزیزان ارائه بدهیم. در صورت مفید بودن مطلب آن را به اشتراک بگذارید.

روش های جلو گیری از انقراض حیوانات

برای جلوگیری از انقراض حیوانات ما روش هایی را به شما دوستان گرامی ارائه می دهیم، تمام تلاش ما برای جلوگیری از انقراض حیوانات می باشد، انقراض حیوانات برای بقای بشر هم خطر ساز است پس اطلاعاتمان را افزایش دهیم و روش های پیشگیری را دنبال کنیم.

1. به دنبال محصولات ساخته شده از مواد بازیافتی باشید: مواد بازیافتی معمولاً توسط نماد سبز مثلثی شکل مشخص می شوند. همچنین شما می توانید با نگاه کردن به برچسب محصول، بدانید که چه مقدار از این محصول از مواد بازیافتی ساخته شده است. اما متأسفانه این بر چسب در اکثر محصولات ایرانی وجود ندارد.

2.  به محصولاتی که استفاده می کنید توجه کنید: اگر می خواهید وظیفه خود را به نحو احسن در قبال حیوانات انجام دهید، باید از محصولاتی که برای محیط زیست مضر هستند استفاده نکنید. به جرأت می توان گفت که بسیاری از شرکت ها همانند شرکت های لوازم آرایشی که آزمایش های بسیاری را روی حیوانات انجام می دهند، تأثیرات منفی روی گونه های در معرض خطر می گذارند.

3. از محصولاتی که در آن ها روغن پالم بکار رفته استفاده نکنید: روغن پالم در بیشتر مواد غذایی و محصولات آرایشی استفاده می شود. بسیاری از جنگل های گرمسیری در نتیجه تولید این روغن نابود شده اند و حتی برخی از گونه های جانوری نیز رو به انقراض هستند. اگر برچسب روغن پالم را روی محصولی مشاهده کردید از خرید آن محصول جداً خودداری نمایید تا حافظ سلامتی و  محیط زیست خود باشید.

4. از خرید محصولاتی که حیات حیوانات را در معرض خطر قرار می دهند جدا خودداری کنید: بسیاری از مردم از خرید سوغاتی به یاد ماندنیِ تهیه شده از خز و پر حیوانات لذت می برند اما نمی دانند در پی این لذت ها نسل بسیاری از حیوانات همانند روباه، سمور و… در خطر انقراض قرار می گیرد.

 

انقراض حیوانات

 

5. حتما در مصرف انرژی صرفه جویی کنید: کاهش اثر کلی کربن دی اکسید می تواند از زیستگاه و رفاه انواع گونه های در معرض خطر محافظت کند. شما می توانید با برخی ترفندهای کوچک همانند استفاده از لامپ های کم مصرف، تأثیر بسزایی بر میزان مصرف انرژی و سوخت های فسیلی داشته باشید. همچنین شما می توانید هنگام استفاده نکردن از وسایل الکترونیکی، سیم آنها را از پریز برق بکشید.

6. قسمتی از وقت خود را به طبیعت اختصاص دهید: بهترین راهکار برای کمک به گونه های در معرض خطر، محافظت از محیط هایی است که آن ها در آنجا زندگی می کنند.  شما می توانید برخی آموزش های رایگان در این حوزه را از یک سازمان مردم نهاد همانند مجمع فعالان زیست محیطی کشور دریافت کرده و در برنامه های آنها که در جهت حفاظت از محیط زیست و حمایت از حیوانات است شرکت کنید.

7. سعی کنید گوشت کمتری بخورید: باید بدانید صنعت دامداری تأثیر زیادی بر محیط زیست می گذارد و حیات بسیاری از گونه های جانوری و حتی انسان ها را در معرض خطر و آسیب جدی قرار می دهد. شما می توانید با روی آوردن به گیاه خواری علاوه بر حفظ سلامتی خود، حیوانات بسیاری را از مرگ حتمی نجات دهید.

8. به نامزدهای سیاسی که حامی محیط زیست اند را حمایت کنید: بزرگترین مسئله برای جلوگیری از انقراض حیوانات، توجه مقامات سیاسی و صاحب قدرت بر زیستگاه آنها است. شما باید به دنبال نامزدهایی باشید که می خواهند وابستگی به سوخت های فسیلی را کاهش دهند و از شیوه های کارآمد تر کشاورزی پشتیبانی کنند. همچنین باید به پرونده یک نامزد بالقوه توجه کنید که سابقه و مهارت های لازم را درباره مسائل زیست محیطی داشته باشد. پس در حالت کلی باید از نامزدهایی حمایت کنید که به محیط زیست و حیوانات ارزش بیشتری قائل هستند.

9. از رسانه های اجتماعی استفاده کنید: دانش می تواند ابزاری فوق العاده قدرتمندی جهت کمک به گونه های در معرض خطر باشد. شما می توانید مقالات مرتبط به گونه های در معرض خطر را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید. همچنین آموزش نیز می تواند ابزار قدرتمندی در هنگام تحولات اجتماعی باشد، پس برای آموزش دوستان و اعضای خانواده خود از رسانه های اجتماعی استفاده کرده و نگرانی های خود را درباره محیط زیست و حیوانات برای آن ها بازگو کنید.

10. محصولات پایدار را بازیافت و خریداری کنید: شما باید در تلاش باشید تا محصولاتی مانند قوطی، مقوا و پلاستیک را بازیافت کرده و از محصولاتی که تجزیه پذیر نیستند خریداری نکنید. به عنوان مثال شما می توانید دستمال پارچه ای را جایگزین دستمال کاغذی کنید.

و آنچه که در آخر باید بدانید…

طبق پیش بینی دانشمندان که ما در آستانه ششمین انقراض دسته جمعیمی باشیم و به دنبال این انقراض سه چهارم همه گونه های جانوری منقرض می شوند.در حقیقت فعالیت های انسانی عامل اصلی افزایش میزان انقراض حیوانات می باشد، پس تلاش کنید که این خطر انقراض را کاهش دهید.

 

شرکت مهندسین مشاوره زیست پایش اصفهان

برای دریافت اطلاعات بیشتر به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *